09:00 - 18:00

İstanbul Avukat

Göztepe Boşanma Avukatı

Göztepe Boşanma Avukatı

Göztepe boşanma avukatı, iki kişinin aile birliğinin temelden sarsılması sonucu ortaya çıkan hukuki destek durumunda ihtiyaç bulunmaktadır. Boşanma her iki tarafın rızası üzerine olabileceği gibi tek tarafın arzusu ve dava açması ile de oluşabilmektedir. Elbette boşanmanın gerçekleşip gerçekleşmeyeceğine ise hakim karar vermektedir.

Çiftlerin evlilik süreci tamamen incelendikten ve varsa şahitler dinlendikten sonra sonucun ne olacağına hakim karar verir. İstanbul da boşanmaların her geçen gün daha da artış gösterdiği iller arasında yer alır. Özellikle eşler avukat ile birlikte bu süreci atlatmaya özen göstermektedir.

İstanbul Göztepe boşanma avukatı isteyen kişiler ise barodan talepte bulunabilecekleri gibi kendileri de bir avukat ile anlaşabilmektedir.

Boşanma Davasında Avukatın Önemi

Kadıköy Göztepe boşanma avukatı ihtiyacı olan kişiler kısa bir süre içinde bir avukat ile anlaşma yaparak boşanma davası açabilmektedir. Aile hukuku kapsamında görülen bu davalarda İstanbul en iyi boşanma avukatı son derece önemlidir. Hukuki süreç hakkında çok kapsamlı bilgiye sahip olan ve kişilerin haklarını tam olarak savunabilen avukatlar çiftlere ya da çiftlerden birine büyük destek sağlayabilmektedir.

Avukat ile birlikte gerçekleştirilen boşanmalar her zaman daha sağlıklı sonuç vermektedir. Avukatlar bu noktada eşlerin ya da eşlerden birinin haklarını korumak üzerine görev yapmaktadır.

Anlaşmalı Boşanmada Avukata Gerek Var mı?

Göztepe boşanma avukatı ihtiyacı olan kişiler barodan avukat ile anlaşma yapabilecekleri gibi kendi seçmiş oldukları avukatlar ile de davaya girebilmektedir. Hem anlaşmalı hem de çekişmeli boşanma davalarında taraflar avukat tutabilmektedir. Bu durum kişilerin hür iradelerine bağlıdır. Çoğu boşanma avukatı davaları çiftler birbirlerini görmek istemediklerinden dolayı duruşmalara avukatlarının girmesini talep etmektedir.

Bir diğer önemli husus ise boşanma esnasında özellikle anlaşmalı boşanmalarda protokol hazırlanması gerektiğidir. Protokoller aile mahkemesi kalemleri tarafından düzenlenebilmektedir; ancak bunu bir avukatın hazırlaması daha doğru sonuçlar doğurur.

Çekişmeli boşanma davalarında da ortada bir çocuğun olması, çocukların haklarının savunulabilmesi ya da nafaka gibi konularda Kadıköy boşanma avukatı çok daha bilgilidir. Göztepe boşanma avukatı ile anlaşma yapan eşler durumlarını detaylı bir şekilde anlatmaları durumunda çok daha etkili ve hızlı sonuç da alabileceklerini mutlaka bilmelidir.

Esenler Boşanma Avukatı

Esenler Boşanma Avukatı & Avukatlık Ücretleri

Esenler boşanma avukatı iş yükünü çoğunlukla aile mahkemesi davalarının oluşturduğu, boşanma davaları ve fer’ileri konusunda ağırlıklı olarak çalışan avukatlara denir. Boşanma davaları beraberinde boşanma davasında

Read More »
İstanbul Kadıköy Boşanma Avukatı

İstanbul Kadıköy Boşanma Avukatı

istanbul Kadıköy boşanma avukatı başlıca çalışma alanı olan boşanma davalarında yargılama usullerine dikkat edilmesi davanın kazanılması açısından büyük önem arz etmektedir. Boşanma davası açılırken dikkat edilmesi

Read More »
Maltepe Boşanma Avukatları

Maltepe Boşanma Avukatları

Maltepe boşanma avukatları, boşanma davalarının en önemli aşamasının dava dilekçesinin hazırlanması aşaması olduğunu bildiğinden bu konuda müvekkilini özellikle bilgilendirmelidir. Boşanma davaları konusunda uzmanlaşmış bir avukat,

Read More »
Bayrampaşa Boşanma Avukatları

Bayrampaşa Boşanma Avukatları

Bayrampaşa boşanma avukatları boşanma avukatının çalışma alanlarının başında anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davası ve mal paylaşımı davası gelmektedir. Anlaşmalı boşanma unsurları nelerdir? Evliliğin en

Read More »