09:00 - 18:00

İstanbul Avukat

Boşanmanın En Önemli Kuralları

Boşanmanın En Önemli Kuralları

Boşanmanın en önemli kuralları olarak önceliğin sabırlı olmak gerekmektedir. Günümüz şartlarında boşanma kimsenin istemediği ancak birçok çift tarafından gerçekleştirilen bir eylem olarak bilinmektedir. Her ne kadar tatsız bir konu olarak gözükse de boşanmanın ciddiye alınması gerekir. Çünkü, bir evlilik bitmişse bitmiştir. Geriye dönüşü yoktur. Boşanma kararı, her şeyden önce kişiye ait olmalıdır. Kişinin ailesi, çocukları, yakın çevresi, iş hayatı, avukatı gibi etmenlerin boşanma kararı üzerinde etkisi olabilir. Ancak, son kararı vermesi gereken kişi hiç şüphesiz kişinin kendisi olmalıdır.

Boşanma Kararını Alırken Hangi Kriterlere Dikkat Edilmelidir?

Boşanmanın en önemli kuralları arasında sabırlı olmak gelmektedir. Anlaşmalı boşanma davası söz konusu olduğunda tarafların işi daha kolaydır. Çünkü, boşanmaya dair bir protokol bulunmaktadır. Bu protokole uyulduğu müddetçe taraflar bilhassa çocukların velayeti ve maddi konularda sıkıntı yaşamaz. Ancak, günümüz boşanmalarının önemli bir kısmı çekişmeli boşanma olarak gerçekleşmektedir.

Çekişmeli boşanma davasında tarafların hiçbir konuda ortak bir kararı yoktur. Her taraf, bir diğerinden isteklerde bulunur. Bilhassa nafaka konusu, tarafların sabrını zorlayan bir unsur olarak dikkat çekmektedir. Aynı şekilde, çocukların velayeti konusunda ciddi tartışmalar doğabilir. Taraflar, çekişmeli boşanma davasında gerginlik yaşayabilirler. Bu noktada, tarafların sabırlı olması şarttır.

Ayrıca, çekişmeli boşanma davaları, bir yıla yakın bir sürede sonuçlanmaktadır. Davanın nihayetinde boşanmak isteyenlerin sakin ve sabırlı hareket etmesi şarttır. Anlaşmalı boşanma davası bile boşanmaya karar verilmesi, karşılıklı konuşma, avukata gitme ve davanın açılması derken minimum üç veya dört aylık bir süreci kapsamaktadır.

Boşanma Davaları Bir Süreçtir

Bir insanın boşanma kararı aldığı gün, yeni hayatına adım attığı ilk gündür. Her gün kavga eden çiftler dahi boşanma kararı aldıktan sonra yepyeni bir dünyanın kapılarını sonuna kadar açarlar. Bu noktada, boşanma sürecindeki her bireyin kendine zaman tanıması gerekir. Donanımlı bir Kadıköy boşanma avukatı tarafından süreç hakkında ne kadar süreceği ve sonuçları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Evlenme sürecinde olduğu gibi boşanma süreci de her şey bir anda olup bitemez. Boşanma sürecine adım atan her bireyin evliliği bir şirket olarak görmesi gerekir. Evlilik; eşit insanlar arasında yapılan bir sözleşmedir. Her evliliğin kanun ve kuralları bulunmaktadır. Boşanma avukatı tarafından tüm süreçler takip edilmektedir.

Örneğin, eşlerin birbirine sadakat göstermesi, 185.maddede yazmaktadır.

Esenler Boşanma Avukatı

Esenler Boşanma Avukatı & Avukatlık Ücretleri

Esenler boşanma avukatı iş yükünü çoğunlukla aile mahkemesi davalarının oluşturduğu, boşanma davaları ve fer’ileri konusunda ağırlıklı olarak çalışan avukatlara denir. Boşanma davaları beraberinde boşanma davasında

Read More »
İstanbul Kadıköy Boşanma Avukatı

İstanbul Kadıköy Boşanma Avukatı

istanbul Kadıköy boşanma avukatı başlıca çalışma alanı olan boşanma davalarında yargılama usullerine dikkat edilmesi davanın kazanılması açısından büyük önem arz etmektedir. Boşanma davası açılırken dikkat edilmesi

Read More »
Maltepe Boşanma Avukatları

Maltepe Boşanma Avukatları

Maltepe boşanma avukatları, boşanma davalarının en önemli aşamasının dava dilekçesinin hazırlanması aşaması olduğunu bildiğinden bu konuda müvekkilini özellikle bilgilendirmelidir. Boşanma davaları konusunda uzmanlaşmış bir avukat,

Read More »
Bayrampaşa Boşanma Avukatları

Bayrampaşa Boşanma Avukatları

Bayrampaşa boşanma avukatları boşanma avukatının çalışma alanlarının başında anlaşmalı boşanma davası, çekişmeli boşanma davası ve mal paylaşımı davası gelmektedir. Anlaşmalı boşanma unsurları nelerdir? Evliliğin en

Read More »